Evden çalışanlar veya işini evden yürütenler için yemek masasından, özel çalışma alanlarına terfi etme zamanı geldi! İçinde kendinizi konforlu ve motive hissettiğiniz bir çalışma alanı verimliliği doğrudan artırır. Evin içinde, tüm ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayan bir ofis alanı oluşturarak konsantrasyonu kolaylaştırmak ve çalışırken daha fazla keyif almak da mümkün.

Konu ev dekorasyonu olunca bir Ikea kataloğuna göz atmamak imkansız. Evde çalışma alanı yaratmak için de farklı bütçelere hitap eden bir çok ürün sunuyor.

1. ALEX Çalışma Masası

Listeye demirbaşlarla başlayalım. Yemek masası veya sehpa, bilgisayar ve ihtiyacınız olan nesneleri kullanmak için yüzey alanı sunsa da, verimli bir çalışma için bir çalışma masası şart. İster çalışma odanızda ister salonun bir kenarında konumlandırabileceğiniz ALEX çalışma masası ise hem şık hem fonksiyonel bir seçim.

Öncelikle rengi ve sade tasarımı sayesinde hemen her stile uyum sağlayabiliyor. Çekmeceleri harika bir depolama alanı sağlarken kablo düzenleyici sistemi derli toplu bir görüntüye yardım ediyor. Üstelik, her açıdan harika göründüğü için odanın ortasında bile konumlandırılabilir.


2. ALEFJALL Sandalye

Çalışma alanını tamamlayacak olan ikinci demirbaş, konforlu bir çalışma sandalyesi. Yüksekliğini ayarlayabileceğiniz tekerlekli bir sandalye, çalışma veriminizi sandığınızdan daha fazla artırır.

ALEFJALL çalışma sandalyesi boyunuza ve kilonuza göre ayarlayabileceğiniz yaslanma ve oturma alanları ile çalıştığınız zamanı daha konforlu kılıyor. Üstelik yumuşak derisi uzun yıllar kullanma olanağı sunuyor.


3. BJÖRKASEN Laptop Masası

Eğer çalışırken sürekli aynı alana hapsolmak istemiyorsanız mobil bir masa tam size göre! BJÖRKASEN laptop masasını farklı oturma alanları ve odalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Katlanabilme özelliği sayesinde, kullanmadığınızda az yer kaplayarak ortadan kaldırılabiliyor. Çalışırken sıvı tüketmeyi sevenler için bardak tutucusu ise büyük bir avantaj.


4. SKADIS Pano

Notlar, hatırlatıcılar, hep göz önünde bulunması gereken ekipmanlar… Verimli bir çalışma için bunların hepsini bi panoda bir araya getirmek harika bir çözüm olmaz mı?

SKADIS pano, eklenebilir ve değiştirilebilir aksesuarları sayesinde tam olarak ihtiyacınıza göre oluşturabileceğiniz bir tasarıma sahip.


5. RIGGAD Çalışma Lambası

Çalışma masanızdaki lamba telefonunuzu şarj etse nasıl olurdu? Onca kablo zahmetinden kurtulmak ve telefonunuzu uzakta şarjda bırakmamak kesinlikle işleri kolaylaştırırdı değil mi?

RIGGAD çalışma lambası, ayağındaki sabit şarj cihazı sayesinde kablosuz şarj desteği bulunan tüm telefonları şarj edebiliyor. Ayrıca USB bağlantısı ile aynı anda iki cihazı da şarj edebilme özelliğine sahip. Minimal ve şık tasarımı ise onu mükemmelleştiren bir diğer özellik.


6. BEKANT Raf Ünitesi

Raf ünitesi ve kitaplıklar çalışma alanları için ideal depolama seçenekleri. BEKANT raf ünitesi ise buna ek olarak harika bir paravan. Odayı ikiye bölmek ve alanları birbirinden ayırmak için ideal. Delikli tasarımı sayesinde ışığı geçirerek hiç bir alanının karanlık kalmaması için büyük bir kolaylık sağlıyor.


7. RASKOG Servis Arabası

Tekerlekli servis arabaları evin her alanında kullanmak için müthiş yardımcılardır. Mutfakta, salonda, terasta hatta banyoda ve çalışma alanlarında. RASKOG servis arabası, renk seçenekleri ve kullanışlı tasarımı ile çalışma alanında işleri kolaylaştırıyor.


8. BULLIG Bambu Kutu

Özellikle açık raf ve kitaplık sistemleri kullandığınızda dağınıklık kaçınılmazdır. Hem görsel hem de pratik olarak düzeni sağlamak için göz önünde bulunmasını istemediğiniz eşyaları kutularda depolayabilirsiniz. BULLIG kutuları listemize sokan özellik ise, doğal ve dayanıklı bir malzeme olan bambudan üretiliyor olmaları.


9. IKEA 365+ Karaf

Çalışırken yeterince su tükettiğinize emin olmanız gerekir. Ne de olsa susuzluk konsantrasyon bozukluğunun başlıca sebeplerinden birisi.

Çalışma masanızda her zaman dolu bir şise su bulundurmak için Ikea 365+ serisinin cam karafı ideal. Kolay açılıp kapanabilen mantar tıpası kolaylık sağlarken sade ve modern görünümü her alana uyum sağlıyor.


10. EGENTLIG French Press

Çalışırken kahve içmek ofis hayatının vazgeçilmez geleneklerinden birisi. Filtre kahve severler içinse iyi bir french press bulmak sanıldığı kadar kolay değil.

Ikea’nın EGENTLIG demliği çift katmanlı cam tasarımı sayesinde içini daha uzun süre sıcak tutuyor. Bu sayede demlediğiniz bitki çayları ve kahveler daha uzun süre sıcak servis edilebiliyor.