Starbucks birçok kişi için şekerli, kremalı içecekleri temsil ediyor. Sanki sadece çiğneyebildiğimiz şeyler fazla kilolara yol açıyor, içeceklerinse hiç kalorisi yokmuş gibi bir yanılgı hakim. Oysa, kasadan 400 kalorilik bir sipariş ile ayrılmanız Starbucks mağazaları için oldukça olağan bir durum. 400 kalorinin, günlük kalori ihtiyacınızın yaklaşık 5’te 1’i olduğunu belirtmeye sanıyoruz gerek yoktur… White Chocolate Mocha ya da Caramel Macchiato, Starbucks deyince aklınıza gelen ilk içeceklerse yazının buralarına kadar zor geldiğinizi tahmin etmek zor değil. Fakat üzülmeyin! Her lezzetli şeyin bir alternatifi mevcut. Caramel Macchiato’nuzu gönül rahatlığı ile yudumlamanıza yardımcı olacak fikirler için okumaya devam edin!

150 kalori; bir içecek için ne tat alamayacak kadar az, ne de bel çevrenizi yağlandırmaya yetecek kadar fazla. Hepsi tall boy olan 150 kalori altındaki içecek önerilerimiz ise şöyle:

Kahveler

1. Caffè Misto (55 – 67 kalori)

Menünün “Taze Demlenmiş”lerine tekabül ediyor. Tam da kendisinden beklendiği gibi, taze demlenmiş kahve ve buharla ısıtılmış sütün bire bir oranda karıştırılması ile hazırlanıyor. Yarım yağlı süt ile içmeyi tercih edenler için 67 kaloriye mal olan bu içecek, badem sütü ile hazırlandığında ise 56 kalori!

2. Cappuccino (67 – 129 kalori)

Kahveyi daha köpüklü bir dokuda sevenler için güvenli suları temsil eden Cappuccino da elbette listemizdeki yerini aldı! Espressonun buharla ısıtılmış ve köpürtülmüş süt ile birleşiminden elde edilen bu sütlü lezzet; yarım yağlı sütle 129, badem sütü ile 67 kaloriye denk geliyor. Badem sütünün alameti farikası dikkatinizi çekmiştir diye düşünüyoruz.

3. Iced Latte (54 – 74 kalori)

Starbucks’ın buzlu içeceklerinin en güzel tarafı diyette iseniz tüketeceğiniz süt miktarını sizi rahatsız etmeden azaltabilemesi. Sadece buz eklendiği için kalorisi neredeyse yarıya düşüyor ve kahve keyfiniz aşağı yukarı aynı süreye denk geliyor. Buzlu Lattenizi yarım yağlı sütle 74 kaloriye, badem sütü ile 54 kaloriye gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

4. Caffè Latte (74 – 143 kalori)

Espresso ve buharla ısıtılmış sütün birleşimiyle hazırlanan basit ama etkili bir kahve! Kendine has hafif bir köpüğe sahip olan Latte, Cappuccino’dan daha sütlü olduğundan kalori bakımından biraz daha üst basamaklarda yer alıyor. Yarım yağlı sütle 143 kalori olan tall Latte, badem sütü ile tercih edildiğinde 74 kalori!

E-Bültenimize Abone Olun

Yeni içeriklerimizden her çarşamba haberdar olmak için e-bültenimize abone olun.

5. Caramel Macchiato (122 – 146 kalori)

Vanilya aromalı şurup, espresso ve buharla ısıtılmış sütün birleşimiyle hazırlanan, üzeri karamel ile süslenen tatlı bir içecek… Yavaş yavaş tehlikeli sulara girmekte olduğumuzdan yolun buradan sonrasına yağsız süt ile devam edeceğiz. Bu lezzetin yağsız süt ile hazırlanması 146 kalori ederken, soya sütü ile hazırlanması 122 kalori ediyor!

6. Espresso Frappuccino Kremasız (128 – 146 kalori)

Frappuccino deyince zihninizde üzeri krema süslemesi ile kaplı bombeli kapaklı bir içecek canlanıyor kuvvetle muhtemel… Fakat ne yazık ki Starbucks’ın kremalı bir içeceğini bu listeye alabilmek için tall değil, yudumluk bardaklara ihtiyacımız var. Bu kremasız frappuccino ise espresso, buz, süt ve frappuccino şurubunun birleşimiyle hazırlanıyor. Yarım yağlı sütle 146 kalori, badem sütü ile 128 kalorilik sınırlarda gezen bir lezzet…

Çaylar

1. Chai Tea Latte (badem sütlü – 143 kalori)

Tarçın, baharat, çay ve sütün birleşiminden böyle bir lezzet çıkması… Siyah çay ve bitki özlerinin sıcak su ile inceltilmesi ve üzerine eklenen buharla ısıtılmış süt ile hazırlanıyor. Tatlı ve baharatın mükemmel dengesi… Bu size bir miktar aşureyi anımsatabilir. Bu denli yüksek kalorili bir içeceği bir de süt yağı ile taçlandırmamak için sadece badem sütü ile tüketilmesi koşulu ile listemize dahil edebiliyoruz. Badem sütüyle bile 143 kalori!

2. Iced Chai Tea Latte (135 – 150 kalori)

Kış aylarının iç ısıtan içeceğinin soğuk versiyonu nispeten daha düşük kalorili olduğundan listemize sınırdan giriş yapabiliyor. Tarçın, karanfil ve baharatlar siyah çay, süt ve buzla birleştiriliyor. Yağsız sütle 150 kalori olan bu soğuk içecek, badem sütü ile 135 kalori!

3. Iced Shaken Green Tea Lemonade (35 kalori)

Hafif aromalı ve ferahlatıcı bir içecek arıyorsanız Starbucks’ın “shaken” serisi hem kalori olarak hem de lezzet olarak beklentiyi karşılıyor. Yeşil çay, nane, limon otu, limon çiçeği ve limonatanın buzla karışımı… Ferah bir içeceğin içinde olması gereken her şeye sahip bu lezzetin tall bardaktaki sunumu sadece 35 kalori!

4. Iced Peach Green Tea (80 kalori)

Düşük kalorili ve ferahlatıcı etkili diğer önerimiz, şeftali aromalı meyve suyu karışımı ve Teavana buzlu yeşil çayın birleşimiyle hazırlanıyor. Sıvı şeker kamışı ile tatlandırılan ve buzla çalkalanan bu cesur aromalı buzlu çay sadece 48 kalori!