“This is going to be legen… wait for it …dary!”

Barney Stinson

Dokuz sezon boyunca Ted Mosby’nin büyük aşkıyla tanışmasını konu alırken, “anne”nin gizemini koruyan How I Met Your Mother gelmiş geşmiş en ikonik dizilerden biri. Sezonlar arasında düşen ve yükselen tempolar olsa da her zaman bekleneni karşılayan bir yapım olduğu bir gerçek. Tehlikeli bir bölgedeyiz ve HIMYM fanlarını ikiye bölmek pahasına 9 sezonun en iyi 10 bölümünü sıraladık!

Yazının yüksek derecede spoiler içerdiğini henüz tüm sezonları izlememiş olanlar için belirtmek isteriz!

1. Slap Bet ‘s2b9’

Bu bölümü tüm zamanların en iyi ve tekrar tekrar izlemeye değer bölümlerinden biri kılan iki şey var: “Let’s Go To The Mall” klibi ve tokat bahsi.

Robin’in alışveriş merkezine gitmek istememe nedenini ısrarla gizlemesi üstüne Barney ve Marshall yıllar sürecek bir tokat iddiasına giriyor. Üstelik Lily’den bahis hakemi olmasını bile istiyorlar. Gerçek sebep ortaya çıkınca ise Kanadalı pop star Robin Sparkles ile tanışıyoruz!


2 . Slapsgiving ‘s3b9’

Bir senenin ardından tokat iddiasına geri dönüyoruz; ne de olsa tüm sezonların en ikonik hikayelerinden biri.

2007 Şükran Günü, Lily için ayrı bir önem taşıyor çünkü Marshall ile bir çift olarak ilk davetleri. Üstelik beşli arkadaş gruplarının birlikte geçireceği ilk Thanksgiving olacak. Ancak Ted ve Robin’in ayrılıktan sonra aralarındaki garip ilişki ve Robin’in yeni flörtü Bob’u yemeğe davet etmesi Lily’nin planlarına çomak sokmaya hazırlanıyor. Bu günün diğer bir önemi ise Marshall’ın Thanksgiving’e “Slapsgiving” ismini vermesi ve Barney’e atacağı üçüncü tokat için bir geri sayım sitesi bile hazırlamış olması. Unutmayanlar için – “theslapbetcountdown.com”


3. The Playbook ‘s5b8’

Robin ve Barney ayrılıklarının ardından iki zıt yola yöneliyorlar. Robin ilişkilere ara vermeye karar verirken, Barney tüm tavlama methodlarını yazdığı “Playbook” ile sahalara geri dönüyor. Ancak Barney, Lily’nin tam üç yıldır Ted ile tanıştırmak için beklettiği arkadaşı Shelly’yi, ‘the Lorenzo Von Matterhorn’ methodu ile tavlayınca, Lily öfkelenip “Playbook”u çalıyor. Kitabı internette yayınlamaya karar verse de ‘the scuba diver’ methoduna olan merağına engel olamıyor.


4. The Naked Man ‘s4b9’

“Naked Man”, HIMYM tarihinin unutulmaz tekniklerinden biri; üstelik tahmininizin aksine Barney tarafından keşfedilmiş değil!

Ted çocuklarına Stella tarafından düğünde terk edildikten sonra flört hayatına nasıl devam ettiğini anlatıyor: Her gün asonsörde karşılaştığı Vicky’e çıkma teklif ederek. Asıl hikaye ise bundan sonra başlıyor. Ted, Vicky ile bir geleceği olduğuna inanmasına rağmen, Robin’in son flörtünden öğrendiği cesur ve çaresiz “the Naked Man” tekniğini denememek için kendine engel olamıyor…

E-Bültenimize Abone Olun

Yeni içeriklerimizden her çarşamba haberdar olmak için e-bültenimize abone olun.

5. Best Burger ‘s4b2’

Çoğu How I Met Yor Mother bölümü birasız izlenmezken, bu bölüm buna ek olarak aç karna izlenmemesi gerekenler listesinde! Çünkü ekip şehirdeki en iyi hamburgerin arayışında!

Marshall, New York’taki ilk haftasında dünyanın en iyi hamburgerini yediğini iddia ediyor ancak restoranın yerini tam olarak hatırlayamıyor. Tek hatırladığı ise kırmızı neon bir tabela ve yeşil bir kapı. Ekip Manhattan sokaklarında burger avına çıktığında ise bölümü unutulmaz kılan iki detay var. 1- Barney’in Goliath Ulusal Bankası’ndaki işini övmek için hiç bir fırsatı kaçırmaması. 2- 7 günlük diyetten sonra bir hamburger yemek için can atan Robin’in mimikleri.


6. How I Met Everyone Else ‘s3b5’

Ted, çocuklarına 2007’de internetten tanıştığı bir kızı anlatıyor ancak adını hatırlayamadığı için bölüm boyunca kendine “BlahBlah” olarak hitap ediyoruz. BlahBlah, ekiple tanışmaya bara geldiğinde herkes tanışma hikayelerini anlatmaya başlıyor. Marshall ve Lily nasıl tanıştıklarını o kadar çok anlatmışlar ki doğal olarak profesyonel bir teknikleri var. Geri kalan herkesin hikayesi ise aşağı yukarı aynı. Ancak Lily ve Ted’inki biraz karışık ve yalnızca detaylara hakim tarafsız bir üçüncü şahıs tarafından aydınlatılabilir…


7. Pilot ‘s1b1’

Herhangi bir dizinin yayınlanan ilk bölümünün top 10 listesine girmesine alışık olmasak da, HIMYM bir çok konuda olduğu gibi istisnalardan biri.

Hikayemiz 2030 yılında, Ted Mosby’nin kızına ve oğluna anneleriyle nasıl tanıştığını anlatması ile başlıyor. Ancak bunun kısa ve romantik bir hikaye olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. “Anne” ile tanışmamıza henüz 9 sene ve kahkahalara boğan onlarca hikaye varken hikayeye Lily, Marshall, Robin ve Barney de dahil oluyor.


8. The Sexless Innkeeper ‘s5b4’

Lilypad ve Marshmallow sonunda çifte randevuya çıkabilecekleri bir çift buldukları için çok heycanlı: Robin ve Barney! Ancak Robin ve Barney’in bu teklifi kabul ederek neye bulaştıkları hakkında hiç bir fikri yok. Çünkü Lily ve Marshall çiftlerle vakit geçirirken her şeyin harika olması gerektiği gibi bir saplantıya sahip! Hatta Marshall, bu ‘harika’ geceye özel bir websitesi bile hazırlıyor.

Gouda?

Marshall Eriksen

Diğer bir yandan Ted, kadınları etkilemek için giyim tarzında değişikliğe gidince Barney tarafından yeni bir takma isim sahibi oluyor: “the sexless innkeeper”.


9. The Possimpible ‘s4b14’

Robin dört aydır işşiz ve açılmamış fan mektupları arasından çıkan bir zarf sayesinde 7 gün içinde bir iş bulmazsa vizesinin iptal olacağını öğreniyor. İş bulması imkansız gibi görünmeye başlayınca ise Barney’in bir özgeçmiş videosu hazırlama konusundaki yardımını kabul etmek zorunda kalıyor. Barney’in kendi videosu ise tamamen manasız ve aptalca görünüyor, hatta “possimpible” gibi kendi uydurduğu kelimelere bile yer veriyor -ki bu kelime “mümkansız” olarak harika bir şekilde dilimize çevrilmiştir-.


10. 2 Min Date ‘s3b13’

Ted belindeki ‘ikonik’ kelebek dövmesini sildirmek için gittiği klinikte, bizi pek de şaşırtmayan şekilde, doktoru Stella’ya karşı duygular besliyor. Ancak Stella’nın hastalarıyla flört etmemek gibi bir kuralı ve kelebek dövmesinden kurtulabilmesi için 10 seans var. Ted seanslar boyunca Stella’yı etkilemeye çalışarak tedavi bittiğinde bir randevuya çıkmak için ikna ediyor. Bölümü unutulmaz kılan kısmı ise, hiç şüphesiz, Stella’nın sıkışık programına uyum sağlamak için Ted’in hazırladığı 2 dakikalık hızlandırılmış randevu.