İster kötü hava durumu moralinizi bozmuş olsun, ister işte geçen stresli bir gün veya kötü bir tartışma; iyi hissettiren, keyiflendirici filmler listesini el altında bulundurmakta fayda var. Çünkü bazen, hiç bir şey olmadığında bile minik bir gülümsemeye ve hayatın akışından uzaklaşmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Romantik komedi, animasyon veya mutlu gözyaşları döktüren bir dram. Listemizde her zevke hitap eden mod yükseltme garantili 10 film var:

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Aslında serinin tüm filmleri, özellikle Harry Potter hayranları için, mod yükseltme etkisine sahip. Ancak ilk filmdeki büyücülük dünyasıyla tanışma anları ve Hogwarts’ın Harry’in sıkıcı ve yalnız hayatına kattığı neşe moral bozukluğuna birebir. Kendinizi o anki problemlerinizin geçerli olmadığı bir dünyada bulmak istemez misiniz? Üstelik serinin birinci filmi, devam filmleri ile seyir keyfini sürdürerek saatlerce kendinizi dış dünyadan soyutlamak için ideal.


Eat, Pray, Love | Ye, Dua Et, Sev

Mutsuz hayatından uzaklaşmak için yepyeni bir yolculuğa çıkan bir kadının hikayesi yeterince mod yükseltici gelmiyor mu? Normalde hayır diyeceğiniz şeylere evet demek, cesaret edemeyeceğiniz deneyimlerin keyfine varmak ve yepyeni yönlerinizi keşfetmek… Eğer bunları yapmak için zamanınız veya cesaretiniz yoksa bile bu film kanepenizde otururken yepyeni bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak.


The Holiday | Tatil

Yeni yıl zamanında, karlar ve peri ışıkları eşliğindeki hangi film mod yükseltmez ki? Gündelik hayatın akışı bazen bunaltıcı olabilir. Peki ya bir başkasıyla evlerinizi değiştirmek için gezegenin öbür ucuna taşınsaydınız?! Açılan her yeni kapının hayatı bambaşka yerlere taşıyabileceğiniz gösteren iç ısıtan bir film.


Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çikolata serotonin hormonunun salgılanmasını artırarak mutlu hissetmemize yardımcı olur. Bir fabrika dolusu çikolata ise kesinlikle moral bozukluğuna birebir!

Wonka çikolataları içine gizlenen altın biletlerden birini bulan küçük Charlie’nin Willy Wonka’nın fabrika turuna katılması seyircileri de en az onun kadar mutlu ediyor. Fabrika içinde ilerledikçe kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız! (Başlat tuşuna basmadan önce bir paket çikolatayı yanınızda bulundurunuz.)

E-Bültenimize Abone Olun

Yeni içeriklerimizden her çarşamba haberdar olmak için e-bültenimize abone olun.

Sex and The City: The Movie

Eğer daha önceki mod yükseltme seanslarında Sex and the City dizisini tükettiyseniz sıra filme gelmiş demektir! Ne de olsa yakın arkadaşlar ve bir kaç kadeh Cosmopolitan’ın düzeltemeyeceği hiç bir şey yoktur!


School of Rock | Hababam Rock

Rock grubundan yeteneksiz olduğu için atılan ve parasız kalınca ülkenin en seçkin okullarından birine sahte isimle öğretmen olarak işe girip öğrencilerden bir rock grubu oluşturan tuhaf bir adamın hikayesi mi? Kulağa yeterince mod yükseltici gibi gelmiyor mu? Açıkcası Jack Bell’in rol aldığı keyiflendirmeyen bir filme henüz rastlamadık!


Pitch Perfect

Eğer siz de moraliniz bozukken hüzünlü şarkılar dinlemeyi sevmeyenlerdenseniz; müzik listenizde bir gezintiye çıkmak yerine bu filmi açın! En sevilen şarkıların acapella yorumları ile eğlenirken, üniversite hayatındaki iniş çıkışlar ile çok keyifli bir 2 saat geçirmeye hazır olun.


Ratatouille

Paris manzaraları, leziz yemekler ve hiç beklenmedik bir arkadaşlık moral bozukluğunu silip götürmek için yeterli! En sevdiğiniz atıştırmalıkları yanınıza alın ve kendinizi filmin akışına bırakın.


Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision şarkı yarışmasına katılmaya hak kazanan iki İzlandalı şarkıcının hiç ama hiç alışılmadık hikayesi moral bozukluğunu götürüp, yüzünüze bir gülümseme oturtmak için harika seçeneklerden birisi. Üstelik filminin ardından “Jaja Ding Dong” şarkısını tekrar tekrar dinleyeceğinizi ve her duyduğunuzda keyfinizi yerine getireceğini garanti ediyoruz!


The Devil Wears Prada | Şeytan Marka Giyer

“Şeytan Marka Giyer” gibi filmler olarak kendine has bir kategori oluşturmuş ve çoktan izlemiş olsanız bile bu film, romantik komedi severlerin moral bozukluğunda ilk seçimlerden birisi. Dünyanın en büyük dergilerinden birinde işe başlayan Andy adındaki geç ve hevesli bir yazarın keyifli hikayesini ele alıyor. Ama bir pürüzle! Şeytani patronu Miranda Priestly her şeyi kabusa çevirmek üzere!


The Pursuit of Happyness | Umudunu Kaybetme

Sımsıcak bir baba oğul ilişkisi ile kafanızdaki sıkıntılardan uzaklaşmaya hazır olun. 2006 yapımı bu biyografik drama mutlu göz yaşları dökmenize sebep olabilir; ancak keyifli hayat dersleriyle dolu. Film, hayattaki amacını bulmak uğruna inandığı kariyer değişikliğini yapan Chris (Will Smith) isimli mücadeleci bir satış temsilcisinin gerçek hikayesini konu alıyor. Ve eğer neden bu baba oğulun böylesine güçlü bir bağı olduğunu merak ediyorsanız, Will Smith’e öz oğlu Jaden’in eşlik ediyor olması!