Bir benzeri gelmedi, gelemeyecek… bunu biliyoruz. Sex and the City, yalnızca temsil ettikleri yaş grubu değil, tüm kadınların kendinden bir şey bulduğu karakteriyle en sevdiğimiz dizilerden biri. Devam filmleriyle de seneler sonra ağzımıza bir parmak bal çaldırmayı başardılar.

Zaman zaman hikayenin bir dizi veya filmle devam edeceği fısıltıları ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerce ise bu fısıltılar Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw) tarafından doğrulandı ve Instagram’da çekimlere başladıklarını duyuran bir fotoğraf bile paylaştı. Ancak görünen o ki hikayenin devamı Carrie, Miranda ve Charlotte’nin yaşamlarına odaklanacak ve ne yazık ki Samantha’yı dizide göremeyeceğiz. (Samantha’yı canlandırcan Kim Cattrall’ın ekibin geri kalanı ile pek iyi geçinemediği kulis dedikodusu olmaktan çıkmış bir bilgiydi zaten.)

Samantha’sız devam dizisi nasıl olur bilmiyoruz ama; 1998’e geri ışınlanıp tüm sezonları yeniden izlemeyi hatta filmlerle seriyi tekrar tekrar tamamlamayı seviyorsanız, göz atmanız gereken bir kaç dizi dizi önerimiz var. Sex and the City hakkında sevdiğiniz her ne varsa: birbirini destekleyen kadınlar, dostluk, aşk, kadın erkek ilişkileri, moda… hepsinden parça parça listemizde yer alıyor.

The Carrie Diaries

Sex and the City özlemini gidermenin en iyi yolu ne olabilir? Mesela zamanda geri gidip Carrie’nin lise çağında New York’taki ilk yıllarına tanıklık etmek desek? The Carrie Diaries, genç Carrie’nin yazar olma isteğini, kariyere atılışını ve aşk hayatını konu alan bir dizi.

Eğer Sex and the City’de Carrie’nin stilini sevdiyseniz, 80’lerdeki Carrie’nin genç ve enerjik moda yaklaşımına bayılacaksınız! Neonlar, karmaşık desenler ve retro esintiler gardırobunuzu yenileme isteği bile yaratabilir!


The Bold Type

Sex and the City senaryosunda neler yer alıyordu? Dostluk, kadın dayanışması, moda, kadın erkek ilişkileri ve New York. Eğer diziyi sevmek için sebepleriniz bunlarsa -başka ne kaldı ki?!- The Bold Type için oynatma tuşuna basın!

The Bold Type’nin yeni nesil Sex and the City olarak anılmasının harika sebepleri var. Dizide Cosmopolitan’den esinlenilen Scarlet dergisinde çalışan üç yakın kız arkadaşın hikayesi işleniyor. 20’li yaşlarındaki bu kız grubu kariyerlerini yönlendirmeye ve aşk hayatlarında dengeyi bulma çabası içindeler. Dizinin en keyifli kısımları ise tam kıvamında feminist dokunuşlar, moda ve tabi ki New York manzaraları.


Emily in Paris

Emily in Paris’in Sex and the City ile bir kaç ortak noktası var, sanıyoruz ki bunlardan en önemlisi ikisinin de yaratıcısının Darren Star olması.

Emily, 20’li yaşlarında hırslı bir pazarlama yöneticisi ve Fransa’daki bir şirkette çalışması için Paris’e gönderildiğinde hikayemiz başlıyor. Emily in Paris’in klasik rom-com çizgisinde ilerlediği bir gerçek ancak bu yine de tadını çıkararak izlememize engel olamıyor.

Emily’nin dilini bile bilmediği bir şehirde kariyerini güçlü bir şekilde devam ettirmeye çalışması, yepyeni ve beklenmedik maceralara atılması diziyi keyifli kılan hikayeler ortaya çıkarıyor.

E-Bültenimize Abone Olun

Yeni içeriklerimizden her çarşamba haberdar olmak için e-bültenimize abone olun.

Younger

Sıra, Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star imzalı bir diğer dizide: Younger. Hikaye 40’lı yaşlarındaki bir kadın olan Liza’nın bir işe girebilmek için 26 yaşındaymış olduğu yalanını söylemesiyle başlıyor.

Jenerasyonlar arasındaki kültürel farklılıklara rağmen yalanını sürdürmeye çalışan Liza’nın üstesinden gelmeye çalıştığı engelleri çok keyifli bir şekilde yansıtılıyor. Dizinin keyifli moda bakış açısı ve çok sevdiğimiz Hillary Duff’ı ikonik bir karakterde izleme şansı diziye bir şans vermeniz için yalnızca birkaç sebep.


Girlboss

Eğer daha önce reji yazılarımıza göz attıysanız, Girlboss dizisinin içimizde kanayan bir yara olduğundan haberiniz var. Bulunduğu her kategori için listelerimizde yerini alan Netflix dizisi, ne yazık ki ilk sezonunun ardından iptal edildi. Elbette bu, yine de müthiş bir sezon izlememize engel değil.

Girlboss, Nasty Gal markasının kurusucu Sophia Amoruso’nun gerçek hayat hikayesini konu alıyor. eBay’de, ikinci el kıyafetleri kendine has dokunuşlar ekleyerek satan Sophie’nin kariyer hikayesi kesinlikle izlemeye değer. Diğer bir yandan özel hayatındaki çalkantılar ve ikonik karakteri sezonu tek seferde bitirmenize neden olabilir.


Dead to Me

Rotayı biraz daha karanlık bir yöne çevirecek olursak; Dead to Me, iki kadının yakın dostluğu ile Sex and the City’i özleyenlere aradığını sunmaya aday. Aslında birbirinden alakasız bu iki kadının arasındaki benzersiz arkadaşlık, sakladıkları sırların açığa çıkması ile daha da güçleniyor.

Üstelik Linda Cardellini’nin (Judy) harika saçları sizi kakül kestirmeye bile ikna edebilir!


Big Little Lies

Hazır karanlık tarafa geçmişken kapanışı küçük sahil kasabası Montery’de yapalım. Big Little Lies, hayatlarının geri kalanında onları birbirlerine bağlayacak bir sırra sahip beş kadın karakterin pek de alışık olmadığımız hikayesini ele alıyor. Öyle ki, mini dizi olarak başlayan yapım, yoğun ilgi sonucunda ikinci bir sezonla hikayeye devam etti.

Müthiş oyuncu kadrosu ise diziye bir şans vermek için başlı başına yeterli bir sebep. Aslında birbirinden alakasız bu beş kadını bir araya getiren garip bağ, kasabadaki yaşam ve insan ilişkilerinin sahteliği seyircilerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor.